Ochutnávka vín Vinařství Marada (Mikulčice)

10.03.2020 - Po půldruhém roce se v pražské Gröbovce opět představí malé a relativně mladé vinařství z Mikulčic - Vinařství Petr Marada. V Horní Landhausce Vás očekáváme v úterý 10. března v 18.30 hod.

Vinařství Petr Marada (Mikulčice)

Prohlédnout degustační list

Vinařství bylo založeno v roce 2006 v Mikulčicích. Jeho zakladatelem je vinař a muzikant, primáš cimbálové muziky Slovácko ml. Ing. Petr Marada. Vinař usiluje o výrobu vysoce jakostních přívlastkových vín, často jim dává čas a prostor pro rozvinutí jejich skutečných vůní a chutí bez zbytečných zásahů. Specializuje se převážně na vína suchá, s důrazem na čistotu odrůdy a vlastní osobitost. Bílá vína zrají v nerezových tancích, vybrané šarže i v dubových či akátových sudech. Červená vína téměř všechna projdou přirozenou vinifikací v dřevěném sudu. Na v pořadí již šestou degustaci na Gröbovce pro Vás Petr Marada připravil jedenáct vín z ročníků 2016 až 2018. Těšit se můžete na pět 029 marada2bílých, tři červená, jeden klaret, jedno růžové a závěrečné oranžové víno. Z bílých to budou například Pálava, Sauvignon, Ryzlink rýnský (z akátového sudu), Pinot Gris a barikové Chardonnay 2016. Klaret zrál v akátovém sudu a je z odrůd Pinot Noir a Chardonnay. Růžové zase z odrůdy Svatovavřinecké. Z červených vín na Vás čekají Cabernet Moravia 2018, Frankovka 2016 a Rulandské modré 2017. Na závěr ochutnáte vinařovu specialitu - oranžové víno, v tomto případě z odrůdy Tramín. Určitě Vás potěší, že všechna ochutnávaná vína si můžete po degustaci zakoupit, nebo objednat za zvýhodněné ceny.

Cena této a všech dalších ochutnávek činí 200 Kč.

Nutná rezervace na tuto a všechny další ochutnávky pouze e-mailem na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo na mobil 603 378 692.

Horní Landhauska, Havlíčkovy sady 59 - Gröbovka, Praha 2.

Bližší informace o řízených ochutnávkách v Horní Landhausce Vám poskytne
Libor Chlupatý, tel.: 603378692
029 marada3e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.              

 

 

 

 

 

 

 

 

029 marada4