Ochutnávka vín Vinařství Milan Vašíček (Prušánky)

05.03.2020 - První březnová ochutnávka moravských vín v Gröbovce bude zároveň pro vinařství premiérová. V Horní Landhausce představí svá výborná vína vinař Milan Vašíček ze známé vinařské obce Prušánky. Těšíme se na Vás ve čtvrtek 5. března v 18.30 hod.

Vinařství Vašíček (Prušánky)

Prohlédnout degustační list

Milan Vašíček je vinař ze Slovácka, a tak nepřekvapí, že mezi jeho vášně patří kromě vína také hudba, konkrétně cimbál a zpěv. Ostatně jeho vztah k hudbě se objevuje i v logu vinařství. V malém rodinném vinařství obhospodařuje 5 hektarů vlastních vinic. Vyrábí vysoce kvalitní přírodní, převážně suchá přívlastková vína, u nichž klade hlavní důraz na jejich osobitost a jedinečnost. V pražské Horní Landhausce Vám představí dvanáct vín z ročníků 2017 až 2019 s převahou předloňské sklizně. Ochutnáte sedm bílých, včetně několika lahůdek, Zweigeltrebe rosé a čtyři červená - 028 vasicek2pozdní sběry Dornfelder a Cabernet Moravia, a především dva výběry z hroznů (Merlot reserva a Rulandské modré reserva), oba z ročníku 2017). Z bílých bych chtěl upozornit především na tři pozdní sběry 2018 - Veltlínské zelené, Sylvánské zelená a Sauvignon. A hlavně na dvě závěrečné lahůdky - Rulandské bílé Barrel Sellection 2017 v pozdním sběru a Rulandské šedé 2018 ve výběru z hroznů. Je to opravdu mimořádně atraktivní sestava z produkce velmi vstřícného slováckého vinaře. Po degustaci si budete moci ochutnávaná vína zakoupit, nebo objednat za sklepní ceny.

Cena této a všech dalších ochutnávek činí 200 Kč.

Nutná rezervace na tuto a všechny další ochutnávky pouze e-mailem na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo na mobil 603 378 692.

028 vasicek3Horní Landhauska, Havlíčkovy sady 59 - Gröbovka, Praha 2.

Bližší informace o řízených ochutnávkách v Horní Landhausce Vám poskytne
Libor Chlupatý, tel.: 603378692
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.              

 

028 vasicek4

 

 

 

 

 

 

028 vasicek5